BİYOGRAFİ

Alihan Aracı, 6 Haziran 1989 tarihinde Üsküdar/İstanbul'da doğmuştur. Lisans eğitimini İstanbul Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü'nde 2011 yılında tamamladı. Şu anda yüksek lisans öğrencisi olarak Yıldız Teknik Üniversitesi Geoteknik Anabilim Dalı'nda eğitimine devam etmektedir. 3 çocuklu bir ailenin ortanca çocuğudur.

Küçük yaşlardan beri oyunculuğa meraklı olan Alihan ARACI, İlkokuldan itibaren tiyatrolarda rol almıştır. Yıldız Teknik Üniversitesi Tiyatro Kulübü'nde de bir süre eğitim almıştır.

2010-2011 yıllarında Aşk ve Ceza dizisindeki Haldun Pala karakteriyle televizyon kariyerine ilk adımını atmıştır. Daha sonra 2011 yılında Kalbim Seni Seçti ( Berk ), 2012 yılında Babam İçin, 2013-2014 yıllarında Bugünün Saraylısı dizisinde Çetin Katiboğlu karakterini canlandırmıştır.

Bunların yanı sıra 2010 yılında GNCTRKCLL Sinema reklam filminde ve 2012 yılında HSBC Sticky Weasel reklam filmlerinde rol almıştır.

2016 yılında TRT TV Filmleri kapsamında çekilen Suda Balık filminde Sefa karakterine hayat vererek ilk başrol deneyimini yaşayan Alihan ARACI şu sıralar Hayat Bazen Tatlıdır dizisinde LOÇKO karakterini canlandırmaktadır.

Oyunculuk kariyerinin yanı sıra İnşaat Mühendisliği de yapmakta olan Alihan ARACI, ortaklarından biri olduğu ARC13 MİM MÜH LTD ŞTİ' nde de çalışmalarını sürdürmektedir.